Balköbüğü karamel balyaj nasıl yapılır?

Saçlara balköpüğü karamel balyaj renginde uygulama yapılacak ise krepe balyaj dediğimiz
uygulamada çok güzel olacaktır. yani sadece uçlara doğru yapılan balyaj türüdür.
Fakat röfle şeklinde yani çizgi gibi balyajlar da yapılabilir. Fakat çok ince yapılması önerilmez.
Saç boyamak bildiğiniz gibi çok kolay bir işlem değildir. Saç üzerindeki eski boyalar saçlarınızdaki yapacağınız işlemleri büyük ölçüde etkiler. Yapacağınız işlemlerin sonuçları size aittir.
Bu gibi durumlarda kuaförünüze gitmek zorunda kalabilirsiniz fakat her şeye rağmen saçlarımı kendim boyamak istiyorum diyenler için buradan yardımcı olmaya çalışıyorum. Sizlere tavsiyem yapmak istediğiniz işlemi bir tutam saçınızın üzerinde deneyin sonuçtan memnun kalırsanız istediğiniz her yere aynı işlemi uygulayın.
Saç uçlarına yada aralarına bal köpüğü tonlarında balyaj atmak istiyorsanız yapılacaklar..Doğal Saça Balyaj Nasıl Yapılır? 

 Saçın durumuna göre 2 adet çok açık kahverengi ör kolleston 7.7 yada matrix 8w gibi bir renk ile açık sarı 9.0 yada 10.0 gibi iki rengi yarı yarıya karıştırıp %9 yada %12 lik volüm oksidan ilave ederek homojen bir kıvama getirip bal köpüğü yapmak istediğiniz yerlere sürerek aliminyum folyo ile paketlemek.
 Eğer daha açık bir bal köpüğü yada karamel istiyorsanız o zaman %9 oksidan yerine %12 lik oksidan kullanılabilir. İsterseniz az az hazırlayarak küçük saç tutamları üzerinde deneyip beğendiğiniz renk hangisi ise o formülü uygulayın. Boyaların ve alacağınız malzemelerin kullanma talimatlarını iyice okuyun.JESSICA BIEL at Total Recall Photocall
  Ör: göz ile temas ettirmeyin gibi önemli uyarılara dikkat edin. Saçlarınızın paketlerini her 15 dk bir açıp renkleri kontrol edin beğendiğiniz renk oluştu ise o paketi bol su ile şampuanla yıkayın. Her bir paket 30-35 dk sonra yıkanmalıdır. Daha fazla bekletmek saçlarınıza zarar verir.
 Sakın 45dk dan fazla saçınızda boya bırakmayın. Saçlar paketlenir iken saç diplerine yakın yapılacaksa işlemi asla diplere sürmeyin. Paketleme işlemi en fazla diplere 1 yada 2 cm yakın olmalıdır daha fazla diplere yakın uygulama yapılmaz. Yapıldığı takdirde saç diplerinde yanma hatta dökülme yapabilir.
Saçlarda kızıl, siyah, mavi siyah, kına, rastık gibi işlemler var ise uzman bir kuaföre danışılmalıdır.

Boyalı Saça Balyaj Nasıl Yapılır?

1) Koyu bir renk boya var ise ör koyu çikolata yada kestane boya var ise en açık bir kahve rengi boya alınır ör:8w matrix uygundur. Yada 8.0 veya 9.0 numara boyalarda olabilir. Böyle bir açık renk boyanın içine bir tüp için bir yemek kaşığı toz açıcı konularak yine isteğe bağlı %9 ile %12 lik oksidan ilave edilerek istenilen yerlere sürülerek aliminyum folyo ile paketlenir.
 Ben her zaman küçük bir tutam üzerinde ton denemesi yapmanızı öneririm. Beğenirseniz yaparsınız beğenmezseniz yapmazsınız. içiniz rahat eder. Ayrıca saç uçlarına atmak her zaman iyidir sıkıldığınız zaman kısa sürede kestirerek kurtulursunuz. Saç uçlarına atar iken biraz krepe atılması uygundur iz olmaması açısından.
krepe balyaj (6)
Boyalı saçlar için şöylede yapılabilir bal köpüğü karamel balyaj atmak istediğiniz yerler röfle yapar gibi sadece oriyal ile paketlenip sarı renge çevrilir. Saç yıkandıktan sonra sarı olan bölgelere açık karamel tonlarda bir boya ile paketleme yapılmadan komple sürülür.
Yaklaşık yarım saat sonra yıkanır. Eğer hafifte olsa hiç kızıllık istenmiyorsa karamel tonun içine açık küllü sarı yani 8.1 numara çeyrek tüp ilave edilebilir.

 Diyelim ki yukarıdaki işlemleri yaptınız ve sonuç hafif kızıllık kaldı bunu gidermek istiyorsunuz. O zamanda yine 8.1 numara boya alınıp yüzde 6 lık bir oksidan ile karıştırılır içine yarım fincan su ilave edilip balyaj attığınız yerlere sürersiniz  bu işlem kızıllığı alacaktır.
 Bence hangi işlemi yaparsanız yapın; fakat önce ense bölgenizden bir tutam saçta deneyin hoşunuza gider ise istediğiniz her yere yaparsınız. Unutmayın balyaj boyaları saç derisine diplere değmemelidir dipler kafa derisi sıcak olduğundan daha çabuk açılır renk farkı olur.
Bu nedenle dipten bir santim geriden yada krepe atarak uçlara yapılması tavsiye edilir.
Yukarıda belirttiğim süreler ve uyarılar önlemler bu iş içinde geçerlidir.