Evde saçlarımı nasıl kıvırcık yapabilirim?

Evde Saçlarımı Nasıl Dalgalı Yapabilirim 2013


Evde saçları en pratik dalgalı yapabilme yöntemi olarak benim önerim oldukça pratik kullanımı olan sihirli bigudiler.

Bu sihirli bigudiler ile 5 dk içinde saçınızı sarıp fön ile kurutup muhteşem dalgalara sahip olacaksınız.

Kullanım kolaylığı açısından bence her evde bulunması gerekli diye düşünüyorum. Ayrıca sprey yada köpük kullanarak sarıldığında yıkamadan 2-3 gün rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yakıcı pres yada maşalarla saçlarınıza zarar vermektense bence oldukça sağlıklı olan sihirli bigudiler bana göre sudan ucuz.

 Araştırdım en uygun fiyatı buldum. Bende buradan alıp dükkanımda satıyorum. İncelemek isterseniz resmin üzerine tıklayıp ürünü ve videosunu inceleyebilirsiniz. Bu arada saçlarınız çok gür ise 2 pk almanızı öneririm..

Saçlarımı Nasıl Kıvırcık Yapabilirim Tarif Veriyorum

Saçlarımı nasıl kıvırcık yapabilirim sorusuna 2 vevap vereceğim. KALICI olarak yani en az 6-12 aylık bir kıvırcıkmı yoksa yıkadığımda geçsin diyebileceğiniz bir kıvırcıkmı?

Eğer yıkadığımda geçsin diyorsanız bir kozmetik dükkanından parmak kalınlığında sosis bigudi
almalısınız. Bir kişi için yaklaşık 20-40 bugidi yeterli. Yanlız birçok bugidi çeşidi olduğundan saçlarımı kıvırcık yapmak istiyorum diyorsanız sosis bugidi en uygun olanı.


resim alcamsatcam.com dan alıntı
Resimde gördüğünüz tipte bir sosis bugidi ile saçlarımı nasıl kıvırcık yaparım derdinden kurtaracaz sizi.

UYGULAMA: Banyo yaptıktan sonra saçlarınızın suyunu iyice alın. Eğer yoğun kıvırcık istiyorsanız saçlarınızı tamamen kurutun. Bir adet çok sert olmayan saç köpük jöleyi saracağınız tutama biraz sürerek o tutamı sosise sarın. saçlarınızın tamamını bu şekilde sardıktan sonra fön makinası ile vigolu olursa daha iyi olur 15-30 dakika sarılmış olan sosislere tutarak saçlarınızı kurutun. 

 Eğer vaktiniz var ise 10 dk arayla kurutursanız daha iyi olur. Dikkat edin sosisleri eritmeyin. Aşırı sıcak tutmayın. Daha sonra sosislerin bir tanesini açarak kurumuş mu kontrol edin zaten kurumuş ise kıvırcık duracaktır. Kabarık bir görüntü istiyorsanız ellerinizle saçlarınızı dağıtabilirsiniz.

 Saç sarma işlemini eğer rahat edebilirseniz nemli saça köpük vs sürmeden yada sürerek sarıp sabaha kadar bekletebilirsiniz o zamanda saçlarınız kıvırcık olacaktır. Her 2 durumdada saçlarınızı kurutmadan açarsanız saçlarınızın kıvırcığı hemen bozulur dikkat. Köpük jöle dışında jöle kullanılmaz. Köpük jöle yerine biraz saç spreyi de olabilir.(isterseniz anlattığım bilgileri bir tutam saç üzerinde deneyip beğenirseniz tamamına uygulayın)..

EĞER EVDE SOSİS YOK İSE NE SAÇLARIMI  KIVIRCIK YAPABİLİRİM

En çok sorulan sorulardan biride bu evde saçlarımı nasıl kıvırcık yaparım. Kıvırcık saç yapmak tan kastınızı öğrenelim ilk önce. Burada bir tarif vereceğim bu tarife uyarak yukarıdaki resime benzer bir kıvırcık yapabilirsiniz.
Mazemeler.

1-bildiğimiz aliminyum folyo
2-gazete kagıdı.
3-varsa örgü lastiği

Şimdi sizlere herkesin evinde rahatlıkla bulunan bu mazemelerle saçları nasıl kıvırcık yapmayı öğreteceğim.
Bir tek şey istiyorum tarif edeceğim yöntemle bir tane deneme yapın daha sonra heryerini sarın.

1-Aliminyum folyoyu 30cm e yakın kesin (1tane kesin beğenirsek 15-20 tane yapacağız)
2-aynı ölçüden 1-2 cm daha kısa gazete kağıdı kesin gazetenin eni boyu kestiğiniz folyoya göre olsun kenarlardan 1-2 cm kısa olursa iyi olur.

3-Şimdi folyoyu masanızın üstüne koyun onun üzerinede gazeteyi koyun ve yuvarlamaya başlayın gazetenin amacı yapacağımız bigudiyi biraz kalınlaştırmak.sarma sarar gibi yuvarladığımız folyomuz parmak kalınlığı yada biraz daha büyük olabilir iki ucunu sıkıştırınki açılmasın.

4-Şimdi aliminyum folyodan bir karıştan uzun bir bigudi yaptık. Aliminyum daha iyi ısınıp ve ısıyı yaydığı için daha güzel sonuçlar veriyor.

5-Evet şimdi ense bölgenizden 2-3 parmak kalınlığında bir saç ayırın,

6-saç temiz ve kuru olmalı. Eğer evde köpük jöleniz varsa biraz ayırdığınız tutama sürün. Yoksa çok hafif bir sprey sıkın oda yoksa hafif nemli olabilir.

7-Şimdi bu tutamın dibine aliminyum folyonun ucunu bükerek saçı sıkıştırın ve saçı folyoya döndürerek sarın; saçın uç kısmını örgü lastiği ile tutturursanız iyi olur. yoksa sardığınız saçın ucunu da folyonun uç kısmını bükerek sıkıştırın. Oda olmazsa bir parça folyo koparıp uç kısmının üstüne dolayınki saçlar açılmasın.

8-Şimdi fön makinesi yardımıyla bu tutamı kurutun. İyice kuruduğundan emin olunca bigudiyi çıkarın.

9-Mükemmel bir dalga çıktığını göreceksiniz.

10-Sonucu beğendiyseniz bu gazete ve folyo yardımı ile yaptığımız kıvırcık saçın dalga tiplerini kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bigudilerimizin kalınlıklarını istediğimiz gibi ayarlayalım harika kıvırcık saçlar elde edelim.

Evde saçlarımı nasıl kıvırcık yaparım diye düşünmeyin. İşte bu yöntemle istediğiniz kıvırcık saçları yapabilirsiniz. Saçları kıvırcık yapma yöntemi bu kadarla sınırlı deyil tabiki. Kalem kalınlığında bir aliminyum bigudi ile çok kıvırcık saçlar yapabilirsiniz. Yada daha kalın bir aliminyum bigudi ile daha iri dalgalar elde edebilirsiniz.

Bu sarma tekniği saçı kıvırcık yapma olarak biliyoruz ama perma gibi deyildir. Yıkadığınızda bozulur. tekrar yaparsınız.