Saçlarıma Nasıl Kırmızı Balyaj Atarım?

Kırmızı Balyaj Nasıl Yapılır Resimli Anlatım


Kırmızı balyaj yapılacak yerler sarı renge çevirilmelidir. Saç açıcı ile sarı renge çevirilen saçlar artık su bazlı bir saç boyası ile paketlenebilir.
Eğer sarı renge çevirilmeden balyaj boyası ile boyama yapılırsa çek belirgin olmayan bir kırmızı elde edilir. Bu nedenle mutlaka sarı olması gerekmektedir.
 Kusura bakmayın şu an elimde başka bir renk olduğundan ben pembe ile hazırladım fakat kırmızıda aynı şekilde hazırlanır ve uygulanır bilginiz olsun.
Daha sonra kırmızı renkte olan su bazlı jeans color tarzı saç boyası bir kaba sıkılır. Ardından biraz su ilave edilir. Su ilave edilmesi rengin açıklığını yada koyuluğunu belirler. Bu nedenle sizler istediğiniz oranda su ilave ederek renginizin açıklığını yada koyuluğunu ayarlayabilirsiniz.
Su ne kadar artarsa o kadar açık bir kırmızı elde edersiniz. Daha yoğun bir kırmızı balyaj için çok fazla su konulması önerilmez.
 Karışım bir fırça yardımı ile karıştırılır. Ardından sarı saçın üzerine sürülür.
 
Daha sonra aliminyum folyo ile kapatılır. Yaklaşık 10-20 dk sonra durulanır. İsterseniz şampuan da yapılabilir. Havlulara renk verebilir. Birkaç hafta sonra renk akmış ise tekrar kırmızı saç boyası ile boyama yapılabilir. Saçlarda yıpranma yada yanma yapmaz. İkinci defa kırmızı boyanacak akmış saç tutamını saç açıcı ile tekrar açma işlemi yapılmaz. Eski balyaj kırmızı saç boyası ile tekrar boyanıp renk yenilenir.