Siyah Saç Nasıl Açılır?


Siyah Saç Nasıl Açılır? Siyah Saçı Açma İşlemi: 


Siyah saçı açma işlemi yapmadan önce bilinmelidir ki sürekli siyaha boyanmış bir saç belirli bir tona kadar açılır. Daha fazla açılmaz. Siyah saçı açmak istiyorsanız en ideal renk koyu çikolata kahve yada, koyu bakır kahve gibi tonlara dönebilirsiniz. Yada kızıl tona dönebilirsiniz. 

 Siyah boyalı saç açıldığında genellikle sarı tonlarına dönmez.Tabi bu satırda bahsettiğimiz siyah saçı açma işlemi sürekli siyaha boyanmış bir saç tipidir.
Böyle bir saçı açma işlemi yapar iken saçın sağlık durumunun iyi olması gereklidir. Aksi takdirde siyah saç nasıl açılır derken saçlarınız kopabilir lastikleşebilir.

malzemeler:
  1. Oryal yani toz açıcı
  2. 40 volüm oksidan yani %12lik   
Karışım: 2-3 yemek kaşığı oryal bir çay bardağı %12lik oksidan ile karıştırılır. Varsa içine 1 yemek kaşığı halis zeytin yağı ilave edilir.
Homojen bir kıvama gelince boyalı olan bölgeye saç dibinden 1 cm geriden uca kadar hızlı hızlı sürülür. Eldiven giyilmelidir. Saça komple açıcı sürüldükten sonra kalın dişlidir tarak ile ayıra ayıra taranır ve açıcı yedirilir.

Siyah saçı açma yapar iken saça açıcı sürüldüğünde saçı komple kafaya yapıştırılmaz. Saçlar tutam tutam ayır ayıra sürülür ve ayrı ayrı tutamlar halinde bekletilir. Yaklaşık ilk sürme işlemi bittikten 20 dk sonra eğer saç dipleri de yeni siyaha boyanmış ise diplere de açıcı karıştırılır. Lakin diplerde boya yok doğal ise ilk sürmeden 30-40 dk sonra diplere açıcı karıştırılır.

Boya olmayan yerler hemen açılacağı için fazla bekletilmez. Uçlar ile dipler birbirine yakın bir ton olduğun da saç şampuan ile komple yıkanmalıdır.

Siyah boyalı saç çok zor açıldığından ilk sürdüğünüz açıcı 15 dk bekledikten sonra tekrar ayıra ayıra dibe değmeden açıcı sürülebilir.

Bir yere az bir yere fazla sürülürse fazla sürülen yer az sürülen yerden daha hızlı açılacaktır.
Bu nedenle saça açıcı sürer iken dağılımı da güzel olmalıdır.

Yaklaşık 45 dk sonra saç kontrol edilir eğer çikolata kahve yada kızıl kahve tonlarda açılmış ise yeterlidir. Saç çok sağlıklı ise biraz daha bekletilebilir.

Yıkanan saç koyu çikolata yada bakır kahve yada kızıl bir tonda boyanabilir. Saçta kızıllık İstenmiyorsa 6.1 gibi bir tona boyanabilir. Bu ton saçtaki açmadan kalma kızıllığıda biraz alır. Kızılsız bir kahve tonuna döner.

Oryal Nedir?


Oryal yada toz açıcı da dediğimiz ürün saçın rengini açmada, röfle de, saç rengini akıtma da vb kullanılan bir üründür. Saçın üzerindeki nem tabakasını bozabilir buda saçlarda kuruma ve yıpranma yapabilir. Yıpranmış bir saça uygulandığında saçta kopma ve lastikleşmede yapabilir. Oksidan dediğimiz bir madde ile aktif duruma geçer. Saç rengini açtığı gibi boyalı saçı da açar aynı zamanda kıyafetlere değdiğinde onlarında rengini bozar. Göz ile asla temas etmemelidir. Baş derisinde fazla kaldığında deride yanma, su toplama, yara, saç dökülmesi, saçların kökten kapması gibi saç ve baş sağlığına ciddi şekilde zarar verebilir. Kullanma kılavuzları mutlaka okunmalıdır. Profesyonel kullanım gerektirir.

Önemli Not: Saç açıcılar oldukça yakıcı bir madde olduğundan kullanma kılavuzlarını okumanız tavsiye edilir. Yaptığınız her işlemin sorumluluğu maddi ve manevi size aittir. Bu bloğun tamamında ve sayfalarında yazılan bilgiler uzman kullanım gerektirir. Bilgilendirme amaçlıdır.

Bir Defa Siyaha Boyanmış Saç Oryal ile Nasıl Açılır?


Siyah saç boyası oldukça zor çıkan boyalardan biridir. Özellikle üst üste boyanmış bir siyah saçı açmak bazen mümkün olmayabilir. Burada saçın durumuna göre siyah saçı nasıl açarız öğreneceksiniz. Saçınızı sadece 1 kez siyaha boyadıysanız saçınızın rengini açmak yıllarıdır siyaha boyanan saçı açmak kadar çok zor olmayacaktır.

SEÇENEKLER.


  1. Bir defa siyaha boyanmış saç boya silici ile kusturulabilir.
  2. Bir defa siyaha boyanmış saç oryal ile saç rengi akıtılabilir.
  3. Bir defa siyaha boyanmış saç krem açıcı ile açılabilir.

Bir Defa Siyaha Boyanmış Saçı Boya Silici İle Akıtma:


Bildiğiniz gibi boya siliciler en son boyanmış olan saç boya rengini siler. Yani sizin saçınız karamel saç rengi idi kaza ile siyaha boyadınız. İşte o son boyadığınız rengi saç boya silici ile silebilirsiniz. Kullanma talimatlarını okuyarak kendiniz de evde yapabilirsiniz. Saçın sağlık durumu iyi ise bir defa sildiğiniz bir saçı hala yeterince açılmamış ise bir iki gün yada hafta sonra tekrar boya silici ile silebilirsiniz. 

Bir Defa Siyaha Boyanış Saçı Oryal İle Açma İşlemi Oryal ile saç açma işlemi yapacaksanız açtığınız saçı tekrar boyamanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Çünkü saç açma işlemi yapar iken saçı iyi açamayabilirsiniz.  Bir kısmı açılmış bir kısmı hafif koyu kalmış olabilir. Genellikle oryal ile saç açma işlemi yaptıktan sonra saç boyama yapılması gerekebilir.
Hazırlama:

  1. Oryal yani toz açıcı
  2. saçın durumuna göre 20 yada 30 volum oksidan. eldiven.

Bir defa siyaha boyanmış saçı açma İşlemine başlamadan önce ense bölgesinden bir tutam saç üzerinde deneme yapın ona göre ilerleyin.

2 ölçek oryal ölçek yok ise yemek kaşığı oryal cam yada plastik bir kaba konur. İçine  30 volüm oksidan ilave edilir. Oksidan 1 çay bardağı veya daha fazla olabilir Saç çabuk açılacak gibi görünüyorsa 20 volum zor gibi görünüyorsa 30 volüm oksidan konulur.

Homojen bir kıvama gelinceye kadar karıştırılır.
Karışımın içine 1 yemek kaşığı halis zeytin yağı koyarsanız iyi olur tabi varsa. Eldiven giyilir. Daha sonra ense bölgesinden başlayarak kafa derisinden 1 santim geriden uca kadar saça sürülür. hızlı bir şekilde ama güzel ve orantılı olarak sürülür.

Saç bir defa siyaha boyandığı için çabuk açılacaktır.
Siyaha boyanmış saçın dibi de siyaha boyalı durumda ise 15 dakika sonra diplere de eldiven ile karıştırılır.

Ortalama 30 dakika civarında saç açılmış olacaktır. Saç en fazla 45 dakika sonra yıkanmalıdır.
 Siyah boyalı saçı açtıktan sonra şampuan ile yıkanır.

Ardından kurutup saçın açılma durumuna göre boyanabilir.
Bir defa siyaha boyanmış saçı açma işlemi yapmadan önce ense bölgesinden bir tutam saç üzerine deneme yapılarak eğer becerebiliyorsanız devam edilmelidir.

Saç Açma Nasıl Yapılmalıdır Videolu